Vítejte na stránkách oddílu staré gardy.

STRUČNÝ POHLED DO HISTORIE FOTBALOVÉHO ODDÍLU RUDÁ HVĚZDA ÚSTÍ NAD LABEM.

 

Vážení hráči, spoluhráči, funkcionáři, trenéři, příznivkyně a příznivci oddílu kopané Rudé hvězdy nad Labem.

Dne 1.1.2016 se po tradičním „Novoročním  výkopu“  v odpolední  hodinách zrodil geniální nápad uskutečnit vícegenerační setkání všech členů a příznivců odd.kopané RH Ústí nad Labem,resp. SKP Sever Ústí n.L.  Ale i těch fotbalistů, kteří v minulosti i v součastnosti reprezentovali, či reprezentují  RH v lize neregistrovaných pod  názvy Klub SNB, Klub Policie a v současné době pod názvem RH Ústí nad Labem.   Nikdo z přítomných, asi padesáti osob, nebyl proti. A věřím tomu, že ti, co se v sobotu dne 4.června  2016 zúčastní tohoto setkání, nebudou rovněž proti. Na základě této myšlenky se již v únoru 2016 setkal na krátkém jednání přípravný výbor ve složení: Karel Procházka, Petr Slába, Ing. Jaroslav Bukáček, Mgr. Evžen Cimrman a Milan Maštálko. Tam se určily a stanovily úkoly pro každého člena.  K přípravě této akce velmi zodpovědně přistoupil Petr Venc +kolektiv (jarní orba hřiště + jeho příprava na exhibiční utkání). Stejně zodpovědně k přípravě této akce přistoupil i Petr Slába, který  poskytne a zajistí prostory restaurace pro tyto účely. Výše uvedeným musíme jen a jen poděkovat. Obdobné hodnocení si zaslouží i spousta dalších nejmenovaných, kteří se nějakým způsobem podíleli na úspěchu a zdaru tohoto setkání.  Všichni, co se na organizaci této akce podíleli, tak činili dobrovolně a nezištně. Tato vyjímečná  akce je organizována za účelem nádherného setkání a vzpomínání na působení v odd.kopané  RH Ústí n.L.  Toliko na předúvod.

                                   

ÚVOD

Tento dokument vznikal velmi složitě, neboť se zachovalo minimum materiálů z historie RH Ústí n.L. Čerpalo se tedy z dostupných písemných materiálů a ze vzpomínek bývalých členů oddílu. Velice významnou pomoc poskytl pan František Plička (býv.funkcionář Baníku Všebořice), který zapůjčil svůj soukromý archiv ústeckého fotbalu, v němž má veden přehled okresních, krajských až po celostátní fotbalové soutěže  mužů od roku 1945. Panu Pličkovi patří velké poděkování. Obdobný dík patří i těm dalším, kteří zapůjčili dokumenty, fotografie apod. (Luboš Štill, Beno Struž a další).

Bohužel k historii mládežnického fotbalu RH Ústí n.L. je velice málo podkladů a tak informace nebudou tak obsažné. Ale rádi bychom je doplnily.

STRUČNÁ  HISTORIE FOTBALOVÉHO KLUBU 


První záznamy o činnosti se objevují v roce 1950, kdy se hrála II. třída (tehdy ještě pod názvem SNB Ústí n.L.) .  Pod návem RH Ústí n.L. , na základě rozkazu ministra vnitra z 1.1. 1952 o založení Rudých a Červených hvězd,  začal
klub hrát v roce 1953.  Jednalo se o krajský přebor, ve kterém se RH Ústí n.L., reprezentovaná vojáky ZVS  umístila na 11. místě.  

Vítězem KP v roce 1953 se tehdy stala Armaturka Ústí n.L.  Na základě tehdejšího soutěžního řádu bylo povinností mít alespoň jedno mládežnické mužstvo.  V roce 1957 bylo založeno žákovské družstvo, ve kterém s fotbalem začínali Vašek Michálek, Luboš Štill a další.  První zápas prohráli žáci RH v přátelském utkání s Vaňoven 14:0. Tak tolik k samotnému vzniku fotbalového odd. Rudá hvězda Ústí n.L.

V úplných prvopočátcích reprezentovali RH vojáci základní vojenské služby, kteří měli posádku na Skřivánku. V dalších letech se v mužstvu dospělých již objevili i civilní hráči. Po převelení posádky do Varnsdorfu už RH reprezentovali pouze její odchovanci. Souběžně s vývojem fotbalu na Skřivánku také vzniklo i družstvo dorostu. V letech 1954-58 se dokonce do okresní soutěže zapojilo i „B“ mužstvo dospělých, ve kterém hráli mnozí otcové pozdějších fotbalistů RH (Hocek, Motejl, Maštálko, Dvorský atd.). Dospělí se tehdy pohybovali v okresních soutěžích. Vyjímkou byly sezony 1958-60, kdy se hrála I.B třída. Potom následovala reorganizace, která RH v roce 1960 na dlouhá léta poslala do okresního přeboru.

V šedesátých létech se však systematicky vytvářel kádr mužstva, většinou z odchovanců, který potom v sezoně 1970-71 vyhrál OP a postoupil do I.B třídy. Ten potom nastartoval asi nejúspěšnější období fotbalu na RH. S úspěchy úspěchy dospělých se zkvalitňovala i práce s mládeží. Dorost a žáci byli pravidelnými účastníky krajských soutěží.  

V sezóně 1974-75 následoval slavný postup mužů do I.A třídy.

V roce 1977-78 byly v akci Z postaveny nové zděné kabiny s kvalitním zázemím a sociálním zařízením. Nahradily tak původní dřevěné, tzv. „boudu“. 

Kolem roku 1985 měl fotbalový klub přes 200 členů. Krajské a okresní soutěže hrálo celkem osm mužstev ( 2x muži, 2x dorost, 2x st.žáci a 2x ml.žáci). Přátelská utkání pod vedením Jindřich Ziky hrála přípravka žáků. Další výkonnostně a výsledkově úspěšnou součástí oddílu byla Stará garda RH a rovněž mužstvo, které hrálo Odborářskou ligu neregistrovaných. 

Po památném vítězném utkání 2:1 na hřišti Sp.Ústí n.L. „B“ (branky Škorpík a Sedláček)  se v roce 1984 po třiceti letech na Skřivánek vrátil krajský přebor.  KP se hrál tři sezóny a roce 1987 RH sestoupila do krajské soutěže. Po dvou letech působení v  krajské soutěži v roce 1989 sestup do I.B třídy. Po jedné sezóně v I.B třídě následoval v roce 1990 ihned sestup do OP.

Na základě rozhodnutí HV TJ RH z roku 1990 musel i fotbal hledat jiný název. Od roku 1990 se fotbal na Skřivánku hrál a hraje pod názvem Sportovní klub policie Sever Ústí n.L.

Do I.B třídy se mužstvo dospělých SKP Sever Ústí n.L. vrátilo v roce 1997 a vydrželo tam tři sezóny. V roce 2000 následoval opět sestup do OP.  Poslední postup mužů do krajské I.B třídě registrujeme v roce 2002. Po jednoročním působení ihned v roce 2003 SKP sestupuje. Od této doby klub hraje střídavě Okresní přebor nebo soutěž.                                                  

Již někdy před rokem 1989 však zaznamenáváme sestupnou výkonnostní tendenci u dorosteneckých a žákovských mužstev, která byla vždycky zásobárnou pro dospělé. Postupně se ruší žákovská a dorostenecká mužstva a to jednak z důvodu nedostatku hráčů, ale také z důvodu odchodu trenérů.

V roce 2016 již hraje pouze mužstvo dospělých a to okresní přebor. Do klubu lze  ještě zařadit mužstvo RH Ústí n.L., které stále hraje Ligu neregistrovaných.

V závěru hodnocení historie to není jistě veselá bilance a ani optimistické vyhlídky.

LEGENDY RH ÚSTÍ N.L.

 

V předchozí kapitole jsem se záměrně vyhýbal konkrétním jménům. Myslím, že si zaslouží samostatné ocenění v této kapitole a pokud by existovala „Síň slávy RH“, tak bych tam níže uvedené osoby určitě zařadil.

 

KONRÁD Josef st.  - ikona RH. Původně hráč Sokola Sazená, na Kladensku. Všestranný sportovec, dlouholetý a obětavý funkcionář, respektovaný a přísný trenér, dobrý organizátor,psycholog a člověk, na kterého bylo vždy spolehnutí. Pokud se člověk někde ve fotbalovém prostředí zmínil, že je z RH, tak byl okamžitě dotázán, co „ Pepa Konrád“ ? Podle toho usuzuji, že to byla opravdu výrazná osobnost RH. Mnozí spoluhráči ještě dodnes vzpomínají na jeho pasy na útočníky a jeho pověstné bodlo. Hodiny, které obětoval pro fotbal RH, se snad ani nedají spočítat. Doufáme, že si tam nahoře ještě občas zahraje na ten altsaxofon...

 

ZIKA Jindřich – snad 90% hráčů RH prošlo v prvopočátcích své fotbalové kariéry jeho školou. Pan Zika, vynikající a ostrý bek ze Slovanu Dubí u Kladna. Byl velice poctivý, zodpovědný,respektovaný, vážený,slušný  a spolehlivý. Ještě dnes vidím jeho vlhké oči poté, když jsme mu oznámili že jsme vyhráli turnaj na Slavoji Krásné Březno a on, co by trenér, tam nemohl být z pracovních důvodů. Poprvé v historii žáci RH zvítězili nad Spartakem Ústí n.L.  Pepa Jíra tehdy dostal cenu  nejlepšího útočníka. A taky jsem pana Ziku v životě neslyšel zakřičet.    

 

KONRÁDOVÁ Hedvika -  manželka Josefa Konráda st.  Ve funkci správcové byla absolutně spolehlivá, obětavá a perfektní. Žila fotbalem stejně, jako její manžel. Dřevěné kabiny byly vždy perfektně uklizeny, dresy  v absolutním pořádku a míče s vázáním, jak říkáme mi senioři, perfektně nagrémovány. Opravdu vyjímečná žena. 

 

KYSILKO František st. - tzv.“děda pivča“. Neskutečně obětavý a hodný člověk. Působil ve funkci vedoucího dorostu a následně u dospělých fungoval, co by kustod. Nezapomenutelná osobnost.

 

BEŇUŠKA Jozef – rovněž velmi výrazná osobnost v historii fotbalu RH. Za jeho předsednictví začaly postupy do krajských soutěží a hlavně došlo v letech 1977-78 v akci Z k výstavbě nových kabin, které stojí dodnes.

Je velmi složité vyjmenovat všechny funkcionáře, trenéry a hráče, kteří věnovali fotbalu na RH veškerý svůj volný čas. Ale možná si v dobrém vzpomenete na pány Josefa Žižku, MUDr. Jaroslava Binara, Václava Kuchyňku, Karla Hocka st., Václava Motejla, Františka Dvorského, Drahomíra Procházku, Václava Vlčka, Karla Procházku, Ladislava Maštálka st., Josefa Padrtu, Zdeňka Slábu, Zdeňka Dunovského, Luboše Štilla, Václava Fialu atd. Těm, které jsem nejmenoval se omlouvám. 


HRÁČSKÉ OSOBNOSTI

 

I na té naší škváře vyrostlo několik fotbalistů, kteří ochutnali třeba i 1.ligu. Konkrétně se jedná o Miroslava Radu(reprezentant ČSSR v mládežnických kategoriích, hráč Sparty, Teplic, Armaturky atd.). Dalším prvoligovým odchovance RH je Ladislav Doseděl ml., který hrál později za SU Teplice atd. Dalším hráčem, který zde byl na vojně v šedesátých letech a poté hrál 1.ligu za Bohemians Praha, byl pan Škoda. Když se však podíváme do daleké historie, tak odchovanci RH Václav Laipold (VTJ Hraničář Č.Budějovice a Armaturka-2.liga, Chemička ÚL 3.liga), Michal Rohal (Chemička ÚL-3.liga), Josef Jíra (Chemička -3.liga), Jaroslav Mráz ( Armaturka ÚL – 2.liga), Lubomír Krnáč( divize Chemička). Spousta odchovanců reprezentovala RH v krajském přeboru  1985-87( Milan Makovec, Stanislav Švarc, Juraj Rohal, Ladislav Šmejkal atd.). Jiří Dvořák,Marek Zámečník, Abel, Lubomír Dvorský se dostali do ligy dorostu. Milan Makovec hrál za ČKD Kompresory. Miroslav Jelačič zase chytal za RH Cheb. Ve výběru okresu UL měla RH vždycky zastoupení(Jan Pastorek atd.)Nelze vyjmenovat všechny hráče, kteří vzešli z toho našeho „popeliště“. Ale myslím, že to byli pěkné časy...

FUNKCIONÁŘI A TRENÉŘI

 

Vyjmenovat všechny trenéry a  funkcionáře je opět složitá záležitost, ale soustředím se pouze na jména. Kromě legend a těch, které jsem již uvedl, tak bych rád vyjmenoval další významné osoby RH: Vladimír Kadlec, Jiří Valtr, Jiří Jareš, Jiří Šauer, Stanislav Jakl, Břetislav Novotný, Martin Dovolil, Václav Kysman, Milan Maštálko, Jaroslav Beránek, Stanislav Malina, Petr Dvořák, Miroslav a Josef Kondrádové, Jan Maxa, Jiří Svoboda atd. Určitě jsem nevyjmenoval všechny a tak se všem omlouvám. Konec konců bude na tomto plánoveném setkání k dispozici sešit, do kterého bude možné vepsat další informace, které se potom doplní do historie RH.

 

ÚSPĚCHY FOTBALU RH.    

 

Bezesporu je to účast RH v krajském přeboru. Rok 1953 pamatuje už hodně málo hráčů RH. Tehdy za RH hráli vojáci ZVS. Po letech, kdy se většinou hráli okresní soutěže nastal vzestup v roce 1971, kdy se postoupilo do I.B třídy. U tohoto byli hráči Rudolf Prchal, Luboš Štill, František Kysilko ml., Jan Pastorek, Josef Virt, Miroslav Rada st., Ivan Rada, Miroslav Ottel, Jiří Rittich a další. V roce 1975 postoupila RH do I.A třídy. Tam se pohybovala vždycky v polovině tabulky. Různé reorganizace krajských soutěží RH přežila, až přišel onen památný zápas na hlavním hřišti Armaturky, kde se povedlo vyhrát 2:1, což znamenalo postup do KP. To již většina z nás pamatuje. V brance Jan Maxa, Miroslav Jelačič, v poli Josef  Svoboda, Pavel Boháček, Juraj Rohal, Zdeněk Koplík, Karel Zeman, Karel Čermák, Stanislav Sedláček, Václav Kysman  atd.          

Nelze opomenout rovněž úspěchy žáků a dorostu. Ti s krátkými přestávkami hráli krajské soutěže. Určitě si vzpomenete na dorostence a žáky Josefa Heděnce, Karla Procházku, Miroslava Radu, Miroslava Baleje, Jaroslava Lišku, bratři Rokosové, Josefa Jíru, později na Lubomíra Dvorského, Jiřího Přibyla, Miroslava Konráda, Františka Přibyla, Petra Šípka, Jiřího Motejla, Karla Zemana, Karla Hocka, Karla Tomase, Milana Makovce, Stanislava Švarce, Miroslava Jelačiče, Petra Vence, Karla Šicha, Petra Slábu, bratři Steklých a další a další. Myslím, že RH za ta léta prošlo více jak tisíc fotbalistů. 

 

MLÁDEŽ


Výchově mládeže se věnovala v RH vždy velká pozornost. Na soustředění žáků v Žihobcích u Sušice vzpomíná dodnes spousta bývalých hráčů RH. Pod vedením trenérů Luboše Štilla, Jana Maxy a dalších měla tato soustředění pokaždé vysokou úroveŇ.Žáci rovněž udržovali mezinárodní kontakt s Dynamo Heide Dresden, které každoročně přijíždělo na žákovský turnaj o „Pohár 9.května“ a využívalo na zimní soustředění chatu v Adolfově. Kvalitní soustředění a podmínky nám pro žáky poskytoval Wismut Ronneburg.

Žákovský turnaj o „Pohár 9.května“ byl významnou sportovní akcí. Myslím, že se odehrálo minimálně 25. ročníků. Někdy v šedesátých letech, ale i v letech dalších, bylo velmi silné obsazení turnaje – Kovostroj Děčín, Sp.Ústí n.L., Baník Most, Chemička Ústí n.L.,Dynamo Heide Dresden, Lokomotiva Mariánské Lázně, Slavoj Severotuk a stálým účastníkem byl i Baník Všebořice. Tento turnaj absolvovali snad všichni výše uvedení.

    

TALENTOVANÍ HRÁČI RH 


Tady se soustředím pouze na jména odchovanců RH: Václav Novák, Michal Rohal, Sláva Švec, Antonín Lazok, Milan Makovec, Stanislav Švarc, Josef Jíra, Karel Šich, Jaroslav Mráz, Miroslav Jelačič,Václav Laipold, Jiří Dvořák, Lubomír Dvorský, Josef Heděnec, Bedřich Virt, Lubomír Krnáč, Petr Minařík atd. Je to subjektivní názor a určitě jsem na někoho zapomněl.

 

STARÁ GARDA RH


Stará garda RH má rovněž historii sahající někam do šedesátých let. Josef Konrád st., Ladislav Maštálko st., František Dvorský, Josef Žižka, Karel Hocek st., Václav Motejl a další  vzorně reprezentovali RH po celých Čechách. Tato historicky nejstarší stará garda RH byla vždy doprovázena kapelou Severka pod vedením Josefa Konráda st. Jeho štafetu po letech převzal jeho syn Miroslav Konrád se skupinou Globus. Ta novodobá Stará garda má za sebou několik nezapomenutelných zájezdů. BSG Albert Funk Freiberg(NDR), JRD Siladice(SR), České Velenice, Gottwaldov(Zlín), Františkovy Lázně, Dolní Jirčany u Prahy a Hudlice u Berouna. Dokonce jsme zavítali do Bzence na oslavu šedesátin bývalého předsedy RH Jozefa Beňušky. V Dolních Jirčanech nastoupil proti RH starý Hložek a jeho syn večer zpíval se skupinou Globus. Tady je na místě  poděkovat panu ing.Jiřímu Fišerovi, ing. Marečkovi, JUDr.Diákovi a ing.Labuťovi za finanční podporu, bez které by Stará garda nemohla tyto akce absolvovat.

 

NEREGISTROVANÍ RH


Existují od roku 1988, když se soutěž převzala od zaniknuvšího Univerzidadu. V začátcích (Klub SNB, poté Klub policie a nyní RH) hráli bývalí hráči RH (Rohal, Štill, Malina,Koplík,Šmejkal,Zeman Rudolf a Karel, bří Svobodové, Luboš Krnáč,Jiří Petružálek, Karel Čermák, Standa Malina atd.). Neregistrovaní vyhráli ligu celkem 4x (1989,1991,1992 a 1993). Bylo odehráno celkem 458 utkání, z toho 233 vítězných. Mezi nejlepší střelce patří Karel Zeman s 103 góly.

 

ZÁVĚR

Toto je pokus v kostce sepsat historii RH, resp. SKP Sever Ústí n.L. Je to prvotina a rád bych jí ještě rozšířil a zdokonalil. Omlouvám se za případné nesrovnalosti či nedokonalosti.

                                                                                              Milan Maštálko

PŘÍLOHA – TABULKY

 

1950 – SNB Ústí n.L. – II.třída – 9.místo – postup Děčín

1951 - SNB Ústí n.L.  - OP – 4.místo – postup STZ Ústí n.L.

1952 - SNB Ústí n.L.  - OS – 5.místo – postup ČsSZ Ústí n.L.

1953 – RH Ústí n.L.   - KP – 11. místo – postup Armaturka Ústí n.L.

1954 -  RH Ústí n.L.  - OP – 2. místo – jaro a podzim – postup STZ Ústí n.L.

1955 - RH Ústí n.L. „A“ - Kraj.soutěž – 12.místo – postup Slavoj KP   

           RH Ústí n.L. „B“  - OP – 12. místo – poslední – postup Sj.Kr.Březno

1956 - RH Ústí n.L. „A“ - OP- 5. místo – postup Baník Tuchomyšl

           RH Ústí n.L. „B“  - OS  - 1. místo

1957-58 - RH Ústí n.L.“A“ -   II.třída – 2. místo – postup Jiskra Benešov n.Pl.

                 RH Ústí n.L.“B“ - III. Třída – 4. místo – postup J. V.Březno

1958-59 - RH Ústí n.L. - I.B třída – 10. místo – postup Lovosice

1959-60 - RH Ústí n.L. - I.B třída – 5. místo – postup Kovo Děčín“B“

1960-61 - RH Ústí n.L. - OP - 4 místo – postup TJ Předlice

1961-62 - RH Ústí n.L. - OP – 7. místo – postup D.Trmice

1962-63 - RH Ústí n.L. - II.třída – 10. místo – postup Sj.Kr.Březno

1963-64 - RH Ústí n.L. - II.třída – 5. místo – postup Sp.Ústí n.L.“B“

1964-65 - RH Ústí n.L.  - II.třída – 4. místo – postup Sj.Severotuk

1965-66 - RH Ústí n.L. - II.třída – 4. místo – postup Dyn.Trmice „B“

1966-67 - RH Ústí n.L. - OP – 6. místo – postup J.Vel.Březno

1967-68 - RH Ústí n.L. - OP – 7.místo – postup ČL Neštěmice

1968-69 - RH Ústí n.L. - OP – 7. místo – postup Kovohutě Povrly

1969-70 - RH Ústí n.L. - OP – 3. místo – postup Sok.Malečov

1970-71 - RH Ústí n.L. - OP – 1. místo – POSTUP DO I.B TŘÍDY !!!

1971-72 - RH Ústí n.L. - I.B třída – 4. místo – postup Sok.Lukavec

1972-73 - RH Ústí n.L.“A“ - I.B třída – 10. místo – postup Union Děčín

                 RH Ústí n.L. „B“ - OS – 2. místo – postup Sp.Valtířov

1973-74 - RH Ústí n.L. „A“ - I.B třída – 4. místo – postup Sp.Roudnice „B“

                 RH Ústí n.L. „B“  - III. Třída – 2. místo – postup ČL Neštěmice „B“

1974-75 - RH Ústí n.L. „A“ - I.B tř – 1. místo – POSTUP DO I.A TŘÍDY !!!

                 RH Ústí n.L. „B“ - III.třída – 2. místo – postup Sok.Chuderov

1975-76 - RH Ústí n.L. „A“ - I.A třída – 12. místo – postup VTJ Litoměřice

                 RH Ústí n.L.“B“  - OP – 9. místo – postup ČL Neštěmice „B“

1976-77 - RH Ústí n.L. „A“ - I.A třída – 3. místo – postup Secheza Lovosice

                 RH Ústí n.L. „B“ - OP -10. místo – postup TJ Mojžíř

1977-78 - RH Ústí n.L. „A“ - I.A třída – 6. místo – postup ČL Neštěmice

                 RH Ústí n.L. „B“ - OP – 5. místo – postup Sok.Skorotice

1978-79 - RH Ústí n.L. „A“ - I.A třída – 11. místo – postup Sok.Brňany

                 RH Ústí n.L. „B“ - OP – 4. místo – postup Sok. Osada Střekov

1979-80 - RH Ústí n.L. „A“ - I.B třída – 4. místo – postup Hvězda Trnovany

                 RH Ústí n.L. „B“ - OP – 7. místo – postup J.Velké Březno

1980-81 - RH Ústí n.L. „A“ - I.B třída – 5. místo – postup J. V.Březno

                 RH Ústí n.L. „B“ - OP – 7. místo – postup TJ Vaňov

1981-82 -  RH Ústí n.L. „A“ - I.B třída – 2. místo – postup TJ Straškov-Vodochody

                 RH Ústí n.L. „B“ - OP – 7. místo – postup TJ Předlice

 

1982-83 - RH Ústí n.L. „A“ - I.B třída – 1. místo – POSTUP DO KRAJ.SOUTĚŽE !!!

                 RH Ústí n.L. „B“ - OP – 8. místo – postup Ban.Všebořice

1983-84 - RH Ústí n.L. „A“ - Kraj.soutěž – 1. místo – POSTUP DO KR. PŘEBORU !!!

                 RH Ústí n.L. „B“ - OP – 4. místo – postup Sok. Osada Střekov

1984-85 - RH Ústí n.L. „A“ - KP – 10. místo – postup Tesla Stráž n.N.

                 RH Ústí n.L. „B“ - OP – 8. místo – postup Sn.Chabařovice

1985-86 - RH Ústí n.L. „A“ - KP – 11. místo – postup Sok. Brozany

                 RH Ústí n.L. „B“ - OP – 10. místo – postup St. Statek Chuderov

1986-87 - RH Ústí n.L. „A“ - KP – 13. místo – SESTUP – postupuje VTŽ Chomutov „B“

                 RH Ústí n.L. „B“ - OP – 4. místo – postup TJ Svádov-Olšinky

1987-88 - RH Ústí n.L. „A“ - KS – 12. místo – postup Jiskra Modrá

                 RH Ústí n.L. „B“ - OP – 9. místo – postup TJ sebuzín

1988-89 - RH Ústí n.L. „A“ - KS – 15. místo – SESTUP – postup Rapid Liberec

                 RH Ústí n.L. „B“ - OP – 12. místo – postup TJ Mojžíř

1989-90 - RH Ústí n.L. „A“ - I.B třída – 13. místo – SESTUP – postup TJ Č.Kamenice

                 RH Ústí n.L. „B“ - OP – 8. místo – postup Chemička UL „B“

1990-91 – SKP Sever Ústí n.L. „A“ - 8. místo – postup TJ Svádov-Olšinky

                  SKP Sever Ústí n.L. „B“ - III.třída – umístění a postupující nezjištěni

1991-92 – SKP Sever Ústí n.L. - OP – 5. místo – postup J. Velké Březno

1992-93 -  SKP Sever Ústí n.L. - OP – 6. místo – postup Sp. Tisá

1993-94 -  SKP Sever Ústí n.L. - OP – 9. místo – postup North  Stav Všebořice

1994-95 - SKP Sever Ústí n.L. - OP – 10. místo – postup Sokol Božtěšice

1995-96 - SKP Sever Ústí n.L. „A“ - OP – 13. místo – postup TJ Chlumec

                 SKP Sever Ústí n.L. „B“ - III. Třída – 3. místo – postup TJ Přestanov

1996-97 - SKP Sever Ústí n.L. „A“ - OP – 1. místo – POSTUP !!!

                 SKP Sever Ústí n.L. „B“ - III. Třída – 4. místo – postup TJ Vaňov „B“

1997-98 - SKP Sever Ústí n.L. „A“ - I.B třída – 6. místo – postup TJ Velká Bukovina

                 SKP Sever Ústí n.L. „B“ - III. třída – 8. místo – postup TJ Mojžíř „B“

1998-99 -  SKP Sever Ústí n.L. „A“ - I.B třída – 11. místo – postup TJ Chlumec

                   SKP Sever Ústí n.L. „B“ - III. třída – 3. místo – postup Sok.Malečov

1999-2000 - SKP Sever Ústí n.L. „A“- I.B třída – 13. místo – SESTUP-postup SK Skalice

                   SKP Sever Ústí n.L. „B“ - III.třída – 4. místo – postup FK Petrovice

2000-01 - SKP Sever Ústí n.L. „A“ - OP – 3. místo – postup FK Malé Březno

                 SKP Sever Ústí n.L. „B“ - III.třída – 10.místo-SESTUP-postup FK Petrovice

2001-02 -  SKP Sever Ústí n.L. „A“ - OP- 2.místo-POSTUP- vítěz North Stav Všebořice

                  SKP Sever Ústí n.L. „B“ - IV.třída – 3.místo -POSTUP- vítěz FK Ravel UL

2002-03 - SKP Sever Ústí n.L. „A“ - I.B třída –14.místo – SESTUP- vítěz NS Všebořice

                 SKP Sever Ústí n.L. „B“ - III.třída – 10. místo – postup TJ Dubice

2003-04 - SKP Sever Ústí n.L. „A“ - OP – 7.místo – postup FK Chuderov

                 SKP Sever Ústí n.L. „B“  - III.třída – 9.místo – postup Sj.Krásné Březno

2004-05 -  SKP Sever Ústí n.L. „A“ - OP – 9.místo – postup Libouchec

                  SKP Sever Ústí n.L.“B“ - III.třída-8.místo-TJ Svádov „B“

2005-06 - SKP Sever Ústí n.L. „A“ - OP – 14.místo-SESTUP- vítěz FK Chuderov

                 SKP Sever Ústí n.L. „B“ - III.třída – 10.místo-postup TJ Předlice

2006-07 - SKP Sever Ústí n.L. - III.třída – 1.místo -POSTUP !!!

2007-08 - SKP Sever Ústí n.L. - OP – 12.místo – postup Povrly

2008-09 - SKP Sever Ústí n.L. - OP – 9. místo – postup FK Petrovice

2009-10 - SKP Sever Ústí n.L. - OP – 11.místo – postup TJ Střekov Osada „B“

2010-11 -  SKP Sever Ústí n.L. - OP – 10.místo – postup TJ Skorotice

2011-12 - SKP Sever Ústí n.L. - OP – 14.místo – SESTUP – vítěz TJ Hostovice

2012-13 - SKP Sever Ústí n.L. - III. třída – 2.místo – postup FK Malé Březno

2013-14 - SKP Sever Ústí n.L. - III. třída – 2.místo-POSTUP-vítěz Přestanov“B“

2014-15 - SKP Sever Ústí n.L. - OP – 10.místo – postup Sp.Tisá

 

 

 

ZIMNÍ TURNAJ O „POHÁR VÍTĚZNÉHO ÚNORA“

 

Oddíl kopané pořádal také zimní turnaj, kterého se pravidelně zúčastňoval A tým i B tým. Turnaj sloužil jako příprava na jarní kola soutěží. Zachoval se pouze přehled vítězů turnaje.

 

I.ročník – 1978 -   RH Ústí n.L. „A“

II.ročník – 1979 – Sp.Armaturka „B“

III.ročník – 1980 – Dynamo Trmice

IV.ročník – 1981 – RH Ústí n.L. „A“

V.ročník – 1982 – Hvězda Trnovany

VI.ročník – 1983 – Sokol Skorotice

VII.ročník – 1984 – RH Ústí n.L. „A“

VIII.ročník – 1985 – ČL Neštěmice

IX.ročník – 1986 – RH Ústí n.L. „A“

X.ročník – 1987 – Sp.Bystřany

XI.ročník – 1988 – Dynamo Trmice

XII.ročník – 1989 – Baník Všebořice

XIII.ročník – 1990 – Lokomotiva Děčín